17 Kasım 2010 Çarşamba

İzmit çocuğuGüzel başladı bayram. Bal-kes maçındaki atmosfer, coşku başka bir yerde yaşanamayacak türdendi. rakibin kim olduğu, ne müsabakası olduğu, kaçıncı lig olduğunun önemi yoktu.
Yeşil Siyah renkli formaları giyen çocukların çoğunun ismini, tribünlerdeki büyük çoğunluk bilmiyordu. Çarşıda gezerken görebileceğiniz adamlardı çoğu. bayram öncesi validen bin lira harçlık almak bile mutlu edebiliyordu onları. çünkü düne kadar sahipsizdiler. tribün dışında kimse sahip çıkmıyor, telefon şarjlarını bile tesislere yakın büfeden yapıyorlar, fırından borç ekmek alıyorlardı belki. antrenmana gelirken bindikleri dolmuşun parasını Cem Sinan abilerinden utana sıkılı istemişti belki. Ancak çok sevdikleri futbola ve yıllardır alt kategorilerden itibaren sırtlarında taşıdıkları formayı A takımda giymişlerdi. bir çoğunun rüyasıydı belki bu. Serdar Topraktepe'yle oynuyorlardı işte. Belki çok büyük değildi hayalleri, beki bu yüzden mutluydular.
Bu kadar özverili, bu kadar arkadaşça bir takım; hani mahalle maçları yapardın herkes senin mahallenden olurdu, mahallenin abisi takımı kurardı işte öyle bir takımız. Büyük Abimiz bu klübün en efsane futbolcularından biri olarak tarihte yer alacak Serdar TOPRAKTEPE!!


Balıkesir maçının sonunda çok eğlendik. Aydın apaçi dansı yaptı. Serdar o kadar yorulmuştuki sevinirken bile zor zıplıyor. gençleri saha içinde yönlendirip oyunu yönlendiriyor onu hepimiz biliyoruz. maç sonunda maratonun önünde toplanan takım arkadaşlarına, kardeşlerine kale arkayı ve numaralyı işaret etti. Sonra tüm takım, tribünleri dolaştı. Her galibiyet sonrası şampiyonlar ligini almış gibi seviniyoruz. Çünkü biliyoruz ne zorluklarla ne büyük özverilerle oynuyorlar. arada tribünde dayanamayıp bağırsamda kızamıyorum hiçbirine.

bayram iyi başladı dedik ya illa ki bi gudubetlik olacak özel hayatta. oldu da. neyseki bugün maç var oradan yırtabiliriz belki yıkıntıyı atlatabiliriz. yenmek önemli değil, o formayı hak eden adamların giymesi olay.


izmit çocuğu şekli..

6 yorum:

Nazmi Hasdemir dedi ki...

şu resmini gördüğümğüz trıbun son mactakı terıbunse heklal olsu n sıze. alı samı yeni boyle gormeyelı yıllar oldu. dogum yerım herekenın il takımı korfez, senı her zaman sevdim

KANDIRALI dedi ki...

evet abi balıkesir maçından resimler. tribün çok güzeldi konfetiler filan. hava güzel kalabalıkta iyiydi.
yazıda belirtmek istemedim balıkesirspor taraftarına bi sempatim vardı ki şehir takımı oldukları için ancak koltukları kırıp bizim numaralıya attılar ona rağmen bizim tribünden bi taşkınlık olmadı.

resmi siteden aldım resimleri bende, başka resimlerde var burada: http://kocaelispor.org.tr/KS/haberler/detay.php?subaction=showfull&id=1289812720&archive=&start_from=&ucat=2&

umituymaq dedi ki...

ilk çıkan arbedenin ortasında kalmışım farkında değilim,etrafım boşalmış, bir baktım özgür yanımda, nooldu burada arkadaş dedi, etrafıma bir baktım ki kimse yok -bilmiyorum itiştiler herhalde dedim, hala sesim düzelmedi, bayram günü konuşamadan takılıyorum, :)

KANDIRALI dedi ki...

bizde arbedenin hemen sağ tarafındaydık. iyi, bir şey olmadı bi ara millet saha içine kadar indi heralde.

1903 dedi ki...

Çok güzel yazı şu Guti'nin promil davası bitsin direkt yayımlıcam blogumda eline sağlık.

KANDIRALI dedi ki...

eyw. 1903