21 Kasım 2011 Pazartesi

Kocaeli Sinemaları ve Seyircinin Aşırı Acıklı Hikayesi


Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, altın koza'nın en iyisi seçilmişken ve yönetmeni hemşerimiz Onur Ünlü iken bu film bu ilin sinemalarında vizyona girmiyor. Film normalde geçtiğimiz cuma vizyona girdi. Ben cuma günü bir heyecan filme gitmek için seans saatlerine bakmak istedim fakat filmin Kocaeli'de sinemalarda olmadığını görünce yıkıldım. Çok afedersiniz ama ne kadar sikindirik film varsa vizyondaki sinemaya getiriyorsunuz ama ödül almış bir filmi getirmiyorsunuz. (hani böyle öküzlemesine bile baksanız olmuyor.)

Film yapımcısı Eflatun Film'e mail attım onlarda maalesef izmit'ten talep olmadığını söylediler. Ne kadar üzücü bir durum, onlarda çaresiz filmi çekmişler tabi pazarlamacı gibi kapı kapı dolaşılmayacağından sinema sahipleri veya her kimseler gelip talep etmedikten sonra ne yapabilirlerki? hem o kadar reklam verildi bu film için.

Daha önce yine hayal kırıklığı yaşamış, Dobrowski olmuştuk Beş Şehir'i izlemek istediğimizde. Bu şehirde film izlemek denince; belsa plazadan satın aldığınız korsan cd veya internetten indirdiğiniz filmler geliyor aklımıza.

Hiç yorum yok: